Polski English
Menu

AZS

Podstawowymi zadaniami Klubu Uczelnianego AZS wswfit.com.pl są: rozpowszechnianie kultury fizycznej i rywalizacja w środowisku akademickim oraz wyłonienie najlepszych sportowców uczelni do rywalizacji na mistrzostwach Podlasia, Polski i Europy.

WŁADZE KU AZS WSWFiT

Prezes KU AZS: Danuta Mokolska

Zastępca prezesa KU AZS: mgr Magdalena Tulicka

Sekretarz: mgr Jolanta Caberczuk

CZŁONKOWIE ZARZĄDU

  • Kamil Dobreńko
  • Karolina Janowska
  • Dominik Ziętek

KRÓTKA HISTORIA AZS

Klub Uczelniany AZS naszej uczelni powstał w 1999 r. w Supraślu przy Nauczycielskim Kolegium Wychowania Fizycznego im. Z. Szelesta. W 2001 r. ówczesna uczelnia przekształciła się w Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu i stała się samodzielną placówką. Jesienią 2008 r. szkoła przeniosła siedzibę, automatycznie zmieniając nazwę AZS na KU AZS wswfit.com.pl .

WSWFiT, która niemal od początku powstania nastawiała się na sport, zaczęła na arenie ogólnopolskiej odgrywać coraz bardziej kluczową rolę.

Prawdziwy przełom nastąpił w 2002 r., gdy po skończonej edycji mistrzostw szkół wyższych, uczelnia zaklasyfikowana została do typu uczelni niepaństwowych. Po pierwszym roku trwania XXII edycji MPSzW Supraśl wyraźnie przewodził stawce. Jasne stało się, że na wschodzie Polski znajduje się potężny ośrodek akademicki. Do WSWFiT trafili najlepsi podlascy sportowcy. Często wśród nich byli olimpijczycy, mistrzowie świata i Europy.

Klub uczelniany AZS WSWFiT jest jedną z najprężniejszych organizacji uczelnianych w kraju. W ciągu kilku lat dokonał rzeczy niebywałej i nie mającej precedensu. Wygrał dwie klasyfikacje ogólnopolskie z rzędu (XXII i XXIII edycję MPSzW) w typie uczelni niepaństwowych oraz pięciokrotnie reprezentował Polskę w Akademickich Mistrzostwach Europy. W 2004 r. w klasyfikacji generalnej MPSzW uplasowaliśmy się na 6 pozycji, co przerosło wszelkie oczekiwania.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał w latach 2004-2006 czternaście stypendiów w wysokości 13 000 zł każde. Otrzymali je sportowcy, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia sportowe. Są one przyznawane co roku po dziś dzień dla najlepszych.

Twórcami    sportowych   sukcesów   uczelni   są    jej   studenci   oraz  trenerzy   pracujący w lekcjach z uzdolnionymi zawodnikami.

wswfit.com.pl w 2017 r. zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej AZS wśród polskich uczelni niepublicznych. Aktualnie zajmuje III miejsce w klasyfikacji generalnej białostockich uczelni niepublicznych.

LEGITYMACJE AZS

Członkowstwo w AZS potwierdza legitymacja, którą uzyskuje się wypełniając wniosek dostępny na stronie: http://azs.pl/legitymacje (u dołu strony należy kliknąć wypełnij wniosek).

KONTAKT
KU AZS wswfit.com.pl

ul. Mickiewicza 108

15-213 Białystok

tel. 85 713 15 91

e-mail: