Menu

Sekcja piłki nożnej

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce i na Podlasiu. Bardzo dużo studentów interesuje się tą dziedziną. Należą do wielu różnych drużyn województwa podlaskiego. Drużyna WSWFiT w Białymstoku składa się więc z wielu znanych i mniej znanych piłkarzy regionu. Osiągnęli oni wiele sukcesów zarówno w piłce nożnej jak i w futsalu. Ich największym sukcesem w ciągu kilkunastu lat był wyjazd na Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Serbii i Czarnogórze w Niszu w 2005 roku. Zajęli oni VI miejsce.

W lidze międzyuczelnianej rzadko kiedy dawali innym szanse. Od początku dali się poznać jako mocna drużyna, mając w swoich szeregach znanych w całym okręgu piłkarzy. Do niektórych większych sukcesów w Lidze Regionalnej należą: 2003 r. – I miejsce w Futsalu, 2005 r – II miejsce w Futsalu i I miejsce w piłce nożnej; 2007, 2008, 2009 r. – I miejsce w piłce nożnej  i  Futsalu. Jak widać, inne drużyny nie miały z nami żadnych szans. Życzymy dalszych sukcesów.

Po pierwszych sukcesach na arenie regionalnej, stanęliśmy w szeregi z najlepszymi w kraju. Z roku na rok było coraz lepiej. W 2003 roku sami zostaliśmy organizatorami Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Supraślu, gdzie zdobyliśmy bardzo dobre II miejsce. Rok później (2004) w Płocku zdobyliśmy mistrzostwo, a sukces powtórzyliśmy w 2005 roku, po czym mieliśmy zaszczyt reprezentować Polskę na arenie Europejskiej. Kolejnym wielkim sukcesem było zdobycie II miejsca podczas MPSzW w Supraślu, gdzie po raz kolejny byliśmy organizatorami imprezy. Dzięki tak wielkim sukcesom, uczelnia przyciąga do siebie najlepszych sportowców z całego regionu i Polski.

Dotychczasowi trenerzy: Mirosław Mojsiuszko, Cezary Łaski, Paweł Łucyk