Menu

Sekcja trójboju siłowego

Trójbój siłowy jest dyscypliną nieprzewidywalną, w której „mali” ludzie mogą zrobić „wielkie rzeczy”, podnosząc ogromne ciężary. Przez naszą uczelnię przewinęło się wielu takich sportowców. Sami byliśmy organizatorami Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym w 2004, 2006, 2007 i 2008 roku. Imprezy zaliczane są do bardzo udanych.

W 2004 roku największą niespodzianką okazał się Dominik Golak, który zdobył złoty medal w kategorii do 56 kg w klasyfikacji ogólnej mistrzostw. Kolejną niespodzianką było zdobycie przez niego Mistrzostwa Świata. W drużynowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce. W 2005 roku zajęliśmy I miejsce w Lidze Międzyuczelnianej naszego regionu. Podczas kolejnej imprezy organizowanej w Supraślu w 2006 roku w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce. Najlepszymi zawodnikami okazali się: T. Zambrzycki (do 56 kg), D. Golak (do 60 kg), P. Krasowski (do 100 kg) i Ł. Toczyłowski (do 110 kg).

Rok 2007 znów okazał się obfity w medale. Zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji generalnej, oraz zdobyliśmy złoto w typie szkół niepublicznych. Najlepsze rezultaty osiągnęli: T. Zambrzycki (do 56 kg), A. Biegański (do 90 kg), P. Krasowski (do 100 kg) – złoto w typie i w klasyfikacji generalnej, D. Golak – Srebro w typie i klasyfikacji generalnej, D. Olechno – złoto w typie oraz G. Kozioł – brąz w typie. W 2008 roku po raz ostatni byliśmy organizatorami imprezy w Supraślu zdobywając I miejsce w typie uczelni niepaństwowych oraz XII miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich uczelni. Wszystkie imprezy wpisały się w historię uczelni jako niezapomniane widowiska sportowe, z których organizacji jesteśmy dumni. W 2009 roku gościła nas Bydgoszcz. Mimo, iż nie walczyliśmy na swoim terenie wyniki były bardzo dobre: T. Zambrzycki (do 56 kg), A. Giczan (do 67,5 kg), A. Citko (do 82,5 kg) – zdobyli złote medale. W typie szkół niepaństwowych zajęliśmy I miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej II miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

Trenerzy: Stefan Sochański, Marcin Słoma