Polski English
Menu

Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Dodano: 08.05.2017 o 09:49
Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce

Opole, 4-7 maja 2017 r.

W czwartek 4 maja po odprawie technicznej i weryfikacji na opolskim Rynku prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prof. PO oraz prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski uroczyście otworzyli  finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Zawody rozgrywane były na pięciu boiskach w czterech opolskich halach: Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej i Małopolskiej, PSP 29 i PSP 28. Finały odbyły się w niedzielę. Do rywalizacji zgłosiło się 31 drużyn (16 kobiecych, 15 męskich), łącznie ponad 500 uczestniczek i uczestników.

O pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn walczyły drużyny AZS AGH Kraków i Uniwersytet Gdański. Siatkarze z Krakowa zapewnili sobie zwycięstwo wygrywając mecz 3:0. Z kolei w kategorii kobiet najlepsze okazały się siatkarki z ALK Warszawa, które pokonały PWSZ Krosno 3:0.

Nagrody wręczyli prorektor ds. studenckich prof. Krzysztof Malik oraz dziekani Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii: dziekan dr hab. Zbigniew Borysiuk, prof. PO, prodziekan ds. nauki dr hab. Cezary Kuśnierz, prof. PO i prodziekan ds. rozwoju i współ‚pracy dr Dariusz Nawarecki.

Głównym organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn był KU AZS Politechnika Opolska.

Drużyna WSWFiT wywalczyła srebrny medal wśród uczelni niepublicznych.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

WYNIKI TABELA.

 

 

Aktualności

2022-07-26

Uwaga Studenci!

Zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie badawczym dla Studentów i Studentek!
2022-07-08

Zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie badawczym dla Studentów i Studentek!

2022-06-13

Uwaga uczestnicy